shallow focus photography of books

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Odpowiedź może Was raczej zdołować, bo prawdę mówiąc, nie da się tego zrobić. Jeśli wydaje Wam się, że w miesiąc czy dwa opanujecie angielski do perfekcji, no to możecie się przeliczyć. Nie oznacza to oczywiście, że w kilka tygodni nie dacie rady opanować podstaw, bo to akurat jest możliwe. Jak tego dokonać?

Podstawy przede wszystkim

Zacznij od podstaw. Nie musisz od razu zagłębiać się w tematy, które wymagają już dobrej znajomości języka. Przecież w szkole też nie od razu przechodzi się do najtrudniejszych zagadnień. Na razie wystarczy Ci podstawowa wiedza oraz podstawowy zakres słownictwa, który pozwoli Ci się przedstawić czy kupić chleb w sklepie. Co ciekawe, według niektórych wystarczy nauczyć się 1000 najczęściej używanych słówek, by móc bez problemu porozumiewać się w obcym języku. Może warto poznać je wszystkie? Nie musisz od razu znać nazw wszystkich zwierząt czy roślin. Na pewno nie będziesz ich często używać.

Gramatyka – można prościej!

W większości szkół uczysz się gramatyki, poznając konstrukcje. Może i jest to dobre rozwiązanie, ale jeśli chcesz opanować gramatykę szybciej, staraj się zapamiętywać zwroty, a nie konstrukcje. Ucz się całych zdań, w których wykorzystana jest konstrukcja danego czasu czy potrzebnych form gramatycznych. Jeśli zapamiętasz zdania, będziesz mógł tworzyć nowe konstrukcje według tego wzoru. Zwroty wchodzą do głowy dużo szybciej niż same konstrukcje.

Słuchaj języka

Nasz mózg łatwo adaptuje się do nowego języka w czasie jego słuchania. Warto więc korzystać z różnego rodzaju materiałów audio. Dobrym sposobem na zaznajomienie się z językiem jest słuchanie muzyki z tekstami angielskimi czy oglądanie zagranicznych filmów i seriali z napisami. Możemy też włączyć sobie jakieś słuchowisko, podcasty zagranicznych autorów itp. Warto też od czasu do czasu poczytać jakieś zagraniczne artykuły, książki czy blogi.

Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie sam z nauką, dobrym wyborem będzie szkoła języka angielskiego w Częstochowie.

woman's face Previous post Licówki porcelanowe czy kompozytowe?
woman in white crew neck shirt smiling Next post Zęby mądrości – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć