black stethoscope with brown leather case

Pozbądź się żylaków! Dzięki pijawkom

Co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna po 45. roku życia borykają się z żylakami. Stały się one już niemal problemem cywilizacyjnym – cierpi na nie coraz więcej osób. Problemem nie jest nieestetyczny wygląd skóry, ale dolegliwości z nimi związane. Na szczęście można je leczyć na kilka sposób. Do walki z nimi można wykorzystać na przykład… pijawki.

Nadzwyczajna moc

Leczenie pijawkami może być stosowane jako zamiennik farmakoterapii, a niekiedy nawet leczenia operacyjnego w usuwaniu żylaków. Pijawki swoje właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych – mają około 200 stwierdzonych unikalnych silnych związków nie do podrobienia przez producentów leków. Podczas zabiegu pijawka przywiera do ciała swojej ofiary i z jej gruczołów ślinowych do krwiobiegu człowieka uwalniane są właśnie liczne substancje lecznicze. Mało tego, składniki te współdziałają ze sobą lecząc nawet te stany, o których pacjent jeszcze nie wie.

Ratunek na żylaki

Żylaki kończyn dolnych powstają wtedy, gdy zastawki w żyłach źle działają i krew zalega w naczyniach zamiast płynąć do serca. Z czasem coraz bardziej rozszerza ona żyły, uwypuklając je. Pijawki są szczególnie polecane w pierwszym etapie powstawania żylaków. Dlaczego? Bo aktywne substancje znajdujące się w ich wydzielinie działają przeciwzakrzepowo i trombolitycznie, czyli niszczą zalegające zakrzepy. Podczas zabiegu, gdy pijawka pobiera krew z żywiciela, przy okazji poprawia jej mikrocyrkulację. Efekt? Lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek. Dzięki temu ból ustępuje, a żylaki zaczynają się wchłaniać. Ponadto rozszerzeniu ulegają naczynia włosowate, a co się z tym wiąże, skuteczniej zostają wydalane toksyny. Na dodatek zawarte w wydzielinie pijawek związki odbudowują komórki i przerywają patologiczne procesy zapalne. Sam zabieg jest bezbolesny. Po leczeniu pijawkami uczucie ciężkości nóg jest zmniejszone. Poza tym pijawki likwidują też obrzęki, a także powodują rozjaśnienie i wygładzenie skóry.

two gift boxes on floating shelf Previous post Ucz się języków obcych i Ty
two men facing each other while shake hands and smiling Next post Negocjacje z windykatorem – skuteczna spłata zadłużenia