Fish & Chips signage over red door

Jak się nauczyć mówić po angielsku, czyli dlaczego metoda bezpośrednia?

Większość osób w naszym kraju uczyło się języka angielskiego już w podstawówce. W chwili obecnej jest on obecny nawet w przedszkolach. Niestety wielu z nas, mimo wieloletniego przyswajania tego języka na różnych etapach edukacji ma wrażenie, że nadal nie umie się nim porozumiewać. Przyczyną tego stanu rzeczy jest najczęściej źle dobrana metoda nauki. Osoby te powinny zatem spróbować metody bezpośredniej.

Dla kogo jest metoda bezpośrednia?

Metoda bezpośrednia to idealny sposób nauki angielskiego dla każdego, niezależnie od wieku. Mogą z niej korzystać zarówno osoby w średnim wieku, jak i małe dzieci. Dzięki tej metodzie zarówno osoby dorosłe, które już uczyły się tego języka jak i te, które jeszcze nigdy nie miały z nim styczności, mogą zacząć przyswajać go z widocznymi efektami. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują języka angielskiego dla podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Metoda bezpośrednia to świetne uzupełnienie nauki szkolnej dla młodzieży. Sprawia ona, że uczniowie zyskują praktyczne elementy pozwalające im lepiej mówić po angielsku. Zatem niezależnie od wieku, w którym zaczynamy przygodę z tym językiem, dzięki metodzie bezpośredniej zyskujemy możliwość płynnego porozumiewania się z innymi osobami mówiącymi po angielsku.

Jak wygląda nauka metodą bezpośrednią?

Metoda bezpośrednia jako jedyna pozwala nabyć realne umiejętności konwersacyjne już w trakcie uczęszczania na kurs angielskiego, np. w Częstochowie. Opiera się ona na dwóch głównych założeniach. Po pierwsze nauka języka opiera się nie tylko na wyuczonej wiedzy, ale na umiejętności posługiwania się nią. Umiejętność tą pozwala wyćwiczyć właśnie metoda bezpośrednia. Drugie założenie opiera się na przekonaniu, że nauka to przeważnie mówienie. Oczywiście pisownia i gramatyka też są ważne, jednak to komunikacja werbalna ma podstawowe znaczenie dla opanowania języka. Na każdych zajęciach powtarzany jest materiał z ostatnich lekcji. To właśnie dzięki częstym powtórkom i mówieniu przez cały czas w języku angielskim, uczestnicy kursu osiągają tak dobre wyniki. Uczą się słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych w trakcie rozmowy, dzięki czemu w naturalny sposób mogą je przyswoić.

Dlaczego właśnie ta metoda?

Metoda bezpośrednia bardzo skutecznie przełamuje opór przed mówieniem w języku angielskim. Jest to najczęstsza bariera w nauce języka obcego, która dzięki metodzie bezpośredniej nie stanowi już problemu. Metoda ta przynosi znacznie szybsze i bardziej wymierne efekty niż metody tradycyjne. Już na pierwszych zajęciach uczestnicy kursu przez cały czas rozmawiają po angielsku. Być może trochę mało gramatycznie i tylko o podstawowych rzeczach, ale zrozumiale. Lekcje są prowadzone w sposób intensywny, co przekłada się na większą koncentrację uczniów i sprawia, że wszystkie informacje zostają przyswojone niemal odruchowo. Co ważne, zajęcia prowadzone metodą bezpośrednią nie są nudne. Nauka jest przyjemna, często z wesołymi akcentami, dlatego dla większości słuchaczy jest to bardziej relaks i dobra zabawa niż kolejny obowiązek.

Metoda bezpośrednia jest bardzo skuteczna i efektywna, dlatego też przyciąga coraz więcej osób. Jest idealna dla każdego. Dzięki niej angielskiego nauczy się nie tylko dziecko czy młodzież szkolna, ale także poważny biznesmen, który w kontaktach z klientami musi używać specjalistycznego języka.1515

view of Tower Bridge under white skies Previous post Jak opanować angielski w wakacje – nowoczesne metody nauki języka
persons hand on pink surface Next post Manicure hybrydowy na każdą okazję