woman wearing gold-colored ring

Sposób na zadbane dłonie

Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Wskazują na wiek, a nieraz również na styl życia. Wiele osób zwraca uwagę na ich wygląd, zwłaszcza, jeśli zajmuje się wysokie stanowisko. Niezależnie od wykonywanej pracy, warto zadbać o swój wizerunek i dodać sobie poczucia pewności siebie.

Pielęgnacja podstawowa

Każda kobieta chce, by jej dłonie zawsze wyglądały estetycznie. Podstawą pielęgnacji jest oczywiście krem nawilżający. Należy go stosować jak najczęściej, zwłaszcza w okresie zimowym. Dzięki temu skóra nie będzie sucha, popękana i zaczerwieniona. Oprócz tego można stosować też kurację parafinową, dzięki której nawilżenie i miękkość utrzymują się na dłużej. Ważne są także regularne peelingi, które złuszczają martwy naskórek. Peeling należy wykonywać raz w tygodniu. Pozwoli to zachować gładką i przyjemną w dotyku skórę dłoni. Oprócz skóry ważny jest też wygląd paznokci. Jak wiadomo, przede wszystkim powinny być czyste i nieobgryzione, lecz dla coraz więcej liczby kobiet to niezbędne minimum to zdecydowanie zbyt mało.

Perfekcyjny manicure

Żeby paznokcie wyglądały estetycznie, trzeba włożyć trochę pracy w dbanie o nie. Przede wszystkim powinny mieć odpowiedni kształt i wycięte skórki. Dla wielu kobiet ważne jest też, by były pomalowane. Tego typu zabiegi można wykonać w domu, jednak jeśli nie ma się odpowiednich kwalifikacji efekt bywa niezadowalający. Chcąc mieć naprawdę perfekcyjny manicure, warto skorzystać z oferty profesjonalnych salonów kosmetycznych, gdzie mamy więcej opcji niż tylko klasyczne lakierowanie. Ostatnio dużą popularność zyskuje manicure hybrydowy, który jest znacznie trwalszy, a przy tym nie niszczy płytki paznokcia.

Wizyta u kosmetyczki

Chcąc uzyskać najlepsze efekty warto co jakiś czas odwiedzać gabinety kosmetyczne, podobnie jak przy dbaniu o skórę twarzy. Profesjonalnie przeszkolone osoby doradzą, jak dbać o dłonie i wykonają odpowiednie zabiegi, lecz przede wszystkim zatroszczą się o nasze paznokcie. Niezależnie od tego, czy wybierze się manicure klasyczny czy też hybrydowy, po opuszczeniu gabinetu mamy gwarancję dobrego efektu, który w dodatku utrzyma się dłużej, niż w przypadku domowych metod.

persons feet on white textile Previous post Piękne paznokcie na dłużej
Next post Zadbane paznokcie dzięki nail barom