persons feet on white textile

Piękne paznokcie na dłużej

Masz już dość łamiących i rozdwajających się paznokci? Nie pomaga żadna odżywka ani tabletki? A może nie masz czasu na malowanie paznokci i walkę z odpryskującym lakierem? Na szczęście rynek kosmetyczny wychodzi na przeciw wszelkim potrzebom współczesnych kobiet. Najlepszym rozwiązaniem jest manicure hybrydowy!

Alternatywa dla tipsów

Jeżeli Twoje paznokcie bezustannie się łamią i są słabe, możesz założyć tipsy. Fakt – wyglądają pięknie, pozwalają na różnorodne zdobienia, jednak w znacznym stopniu niszczą i jeszcze bardziej osłabiają płytkę paznokcia. Zdecydowanie lepszą opcją staje się więc manicure hybrydowy, który nie wpływa negatywnie na stan paznokci. Dzieje się tak za sprawą mieszanki klasycznego lakieru i twardego żelu do paznokci. Dzięki niej paznokcie wyglądają naturalnie. Ściągnięcie lakiero-żelu natomiast nie wymaga spiłowywania, dlatego nie narusza płytki. Ponadto hybryda jest odporna na wszelkiego rodzaju odpryski i zarysowania, a efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Utwardzone paznokcie nie łamią się pod warstwą lakieru.

Manicure hybrydowy – zabieg

Wykonanie manicure’u hybrydowego przypomina klasyczny zabieg malowania paznokci. Należy najpierw spiłować paznokcie, nadając im odpowiednią długość i kształt oraz wyciąć skórki. Następnie odtłuszcza i matowi się płytkę. Na tak przygotowane paznokcie nakłada się specjalną bazę podkładową, którą utwardza się promieniami UV. W zależności od wybranego koloru maluje się paznokcie jedną lub dwiema warstwami lakieru, które również utwardza się w lampie. Wykończeniowy top coat nadaje wyjątkowego blasku. Usunięcie lakieru hybrydowego wymaga użycia specjalnego zmywacza o odpowiednim stężeniu acetonu, dlatego zabieg najlepiej wykonać w dobrym salonie kosmetycznym. Poza pomalowaniem paznokci, kosmetyczka wykona również serię indywidualnie dobranych zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie.

Są też wady…

Jak wszystko, manicure hybrydowy posiada również swoje wady. Za największą wadę lakiero-żelu uważa się brak możliwości przedłużenia paznokci. Pozwala on również tylko na jednokolorowe paznokcie, french lub bardzo delikatne zdobienia kamyczkami. Jednak trwałość manicure’u hybrydowego, jego efekt końcowy i odporność sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na jego zastosowanie. Tym bardziej, że nie jest to droga inwestycja, która daje wiele satysfakcji i pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

closeup photo of person hiding his right hand in his pocket Previous post Co będzie modne tej wiosny?
woman wearing gold-colored ring Next post Sposób na zadbane dłonie