person holding black and gold perfume bottle

Długotrwałe piękno paznokci

Aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami trzeba niestety poświęcić na to wiele czasu. Piłowanie, matowienie, malowanie i niekończące się schnięcie lakieru… A przecież mamy jeszcze tyle innych obowiązków. Właśnie dlatego warto postawić na trwałość i estetykę, które bez wątpienia dają lakiery hybrydowe.

Lakiero-żel – w czym tkwi sekret?

Lakier hybrydowy to doskonała mieszanka klasycznego lakieru oraz żelu do paznokci. Nakłada się go na wcześniej przygotowaną płytkę paznokcia. Kosmetyczka najpierw wycina skórki, spiłowuje paznokcie, nadając im odpowiedni kształt, poleruje płytkę, a następnie nakłada specjalną bazę utwardzaną promieniami UV. W zależności od koloru lakieru nakłada się dwie lub jedną jego warstwę i także utwardza w lampie. Na koniec paznokcie pokrywa się specjalnym nabłyszczaczem. Dzięki wszystkim przeprowadzonym czynnościom manicure jest wyjątkowo trwały

Zalety hybrydy

Do podstawowych zalet manicure’u hybrydowego zalicza się jego trwałość – lakier wytrzymuje na paznokciach nawet do 4 tygodni. Ponadto jest odporny na wszelkie zarysowania i nie odpryskuje. Na dodatek, w przeciwieństwie do tipsów, nie niszczy paznokci – nakłada się go bezpośrednio na płytkę, a ściągnięcie lakieru nie wymaga spiłowywania. Manicure hybrydowy wygląda bardzo naturalnie, a dzięki nabłyszczającemu topowi paznokcie zyskują wyjątkowy połysk. Co ciekawe, zabieg można powtarzać tak często, jak ma się na to ochotę. Ten rodzaj manicure’u ma także swoje wady. Po pierwsze nie ma możliwości przedłużenia paznokci. Lakier pozwala tylko na jednokolorowe malowanie, manicure francuski i bardzo delikatne zdobienia. Niestety nie da się zmyć lakieru zwykłym zmywaczem do paznokci. Wymaga on specjalnego stężenia acetonu.

Manicure i pedicure hybrydowy

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym można wykonać zarówno na dłoniach, jak i stopach. Pedicure jest jeszcze trwalszy – wytrzymuje nawet do sześciu tygodni. Jeżeli posiadasz lampę UV oraz hybrydowe lakiery, specjalne bazy i top coaty, możesz wykonać zabieg w warunkach domowych. Jednak wizyta w dobrym salonie kosmetycznym przyniesie więcej korzyści. Wykwalifikowana kosmetyczka nie tylko zadba o Twoje paznokcie, ale także o dłonie i stopy. Dobierze serię indywidualnych czynności i środków, które sprawią, że Twoja skóra będzie jedwabiście miękka i będzie wyglądać pięknie. Dodatkowo masz pewność, że lakier został położony poprawnie i utrzyma się na dłużej.

Previous post Zadbane paznokcie dzięki nail barom
person spreading glittered nail polish on pink nails Next post Klasyczne wzory w manicurze hybrydowym