gray and black laptop computer on surface

Laptop do pracy zdalnej – jaki powinien być?

Praca zdalna jest coraz bardziej popularna. I nie chodzi tu tylko o pracę ankieterów czy sprzedawców kosmetyków. W czasach, gdy wiele firm przenosi się do sieci, najbardziej rozchwytywane zawody związane są z marketingiem internetowym. Specjaliści social media, osoby piszące komentarze na forach, a także profesjonalni copywriterzy – tacy pracownicy są najbardziej pożądani. Jeśli szukasz pracy online, warto zacząć od podstawowego narzędzia pracy, czyli laptopa. Jak go wybrać?

Co zamierzasz robić?

Parametry laptopa w głównej mierze zależą od tego, do jakich zadań będziemy go używać. Szczerze mówiąc, pole działań może być naprawdę szerokie. Możemy zajmować się copywritingiem, możemy zarabiać na dodawaniu komentarzy i ocen na forach czy w Mapach Google. Możemy również tworzyć grafiki, jingle, filmiki itp. W tym wszystkim najważniejszy będzie po prostu laptop z dostępem do internetu, wyposażony w moduł WiFi. Oczywiście dobrze, żeby był szybki i wydajny. Pomyślmy więc nie tylko o dobrym procesorze, np. Intel Core i7, ale także o szybkim dysku SSD. Mimo że jest to nieco droższa opcja, to warto w nią zainwestować, by przyspieszyć działanie komputera i upłynnić jego pracę.

Dalsze parametry zależą już od naszych wymagań. Jeśli projektujemy grafikę, postarajmy się o dedykowaną kartę graficzną (np. Radeon czy Nvidia) i wysoką rozdzielczość matrycy. Jeśli tworzymy filmy czy muzykę, przyda nam się również dobra karta dźwiękowa.

Gdzie kupić laptopa?

Możliwości jest naprawdę wiele. Oczywiście wiele osób decyduje się na zakup nowego sprzętu w sklepie komputerowym. Jeśli laptop jest naprawdę dobry, to niestety będzie również drogi. Dlatego też, jeśli np. jesteś początkującym grafikiem i nie masz wolnych minimum 5000 zł na nowego laptopa, rozejrzyj się za innymi rozwiązaniami. Dobrym wyborem będą np. laptopy używane. Często jednak boimy się kupować taki sprzęt w ciemno. A co, jeśli rozpadnie się po miesiącu? W takim wypadku warto wybrać się do sklepu z laptopami poleasingowymi. Tego typu firmy nie tylko sprawdzają stan techniczny laptopów przed ich oddaniem, ale też dają dodatkową gwarancję np. pół roku czy rok. Zawsze coś!

doctor holding red stethoscope Next post Rodzaje terapii pijawkami medycznymi